Plexi przydatne nie tylko w biurze

plexi

Szkło akrylowe, zwane potocznie plexi, to uniwersalne tworzywo o szerokiej gamie zastosowań. Standardem są wykonane z szyb plexi kasetony reklamowe, stojaki na ulotki czy gabloty ekspozycyjne. Materiał ten może jednak być bardzo przydatny również w domu i w biurze! Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam.

Plexi do biura 

Plexi to tworzywo przezroczyste niczym szkło, ale nietłukące. Idealnie sprawdza się więc w produkcji przedmiotów użytkowych. Właściwości te mają duże znaczenie tam, gdzie narażone są one na uszkodzenia, np. przy małych dzieciach lub w biurze tłumnie odwiedzanym przez ludzi. Pudełka z plexi mogą być używane np. jako pojemniki na długopisy lub do przechowywania dokumentów. W obiektach handlowych natomiast czasem widuje się urny z plexi służące do wrzucania kuponów konkursowych na loterię lub zbiórki zakrętek na cele charytatywne.

Plexi do domu

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że plexi występuje powszechnie w naszych domach. Ze szkła akrylowego wykonuje się drzwiczki kabin prysznicowych czy zabezpieczenia ratanowych stolików. Pudełka z plexi świetnie służą do przechowywania szpargałów, a niektórzy wykonują z takich szyb własne konstrukcje, np. klatek dla gryzoni domowych.

Gdzie jeszcze plexiglas może się przydać?

Plexi tak naprawdę otacza nas wszędzie w codziennym życiu. Widujemy wspomniane wcześniej kasetony reklamowe, elementy maszyn, a nawet okna pojazdów. Urny z plexi mogą znaleźć też mniej typowe zastosowanie jak pudełka na koperty weselne. Wszystko zależy od naszego pomysłu na wykorzystanie tego ciekawego tworzywa. 

KwK, f: Hans / pixabay