Jak ubrać się do pracy zdalnej? Inspiracje

garderoba

Praca w domu nie zwalnia ze zmiany piżamy na normalną odzież. Ważne, aby zachować codzienne rytuały – jak poranna toaleta, śniadanie i ubranie się.

Wszystkie te czynności wpływają na samopoczucie, efektywność i koncentrację na obowiązkach. Nie trzeba wkładać marynarki, kombinezonu czy garnituru, a także butów na obcasie – chyba że mamy konferencję online z klientem lub zespołem – wystarczy wygodny strój casualowy.

Wygodne kapcie

Ważnym elementem każdej stylizacji są też buty – jednak podczas pracy zdalnej wystarczą wygodne kapcie. Producent obuwia domowego ma w swojej ofercie najróżniejsze modele męskie i damskie – można znaleźć stylowe baleriny lub klasyczne kapcie o stonowanym designie. Odpowiednio dobrane obuwie i ubiór to zestaw, który pomoże skupić się na konkretnych zadaniach i nastroi na tryb pracy.

Kompromis między dresem a garniturem

Piżama nie jest odpowiednia, a garnitur zwykle nie jest konieczny. Co zatem wybrać? Najwygodniejszy zestaw to spodnie, np. klasyczne jeansy lub legginsy, bluzka lub koszula, ew. sweter lub gładka bluza na chłodniejsze dni.

Jeśli podczas pracy masz też wideokonferencje, postaw na bardziej eleganckie i stonowane rzeczy – biała koszula, marynarka, gładki t-shirt będą odpowiednie i podkreślą Twój profesjonalizm. Możesz też dodać minimalistyczną biżuterię – jak klasyczna celebrytka czy delikatna zawieszka na cienkim łańcuszku – a także wykonać makijaż, gdyż on również wpływa na Twój ogólny wizerunek.

Postaw też na naturalne materiały – dobrym wyborem będzie producent kapci czy odzieży produkujący swoje wyroby z bawełny czy lnu. Warto dbać o siebie na co dzień – dla siebie, jeśli nawet nie wychodzisz do pracy.

Ewelina, f: Free-Photos / pixabay