Ekologiczne atrakcje na Festiwalu Wody w Hydropolis

woda

Woda i ekologia na sobotnim festiwalu w Hydropolis! Gościem imprezy będzie też m.in. Pascal Brodnicki, Reni Jusis oraz ekipa radia ESKA Summer City.

Ekologiczny styl życia coraz popularniejszy także we Wrocławiu! W ramach Festiwalu Wody w Hydropolis, w sobotę 29 czerwca 2019 r., Pascal Brodnicki pokaże, jak gotować, aby uzyskać jak najmniej odpadków. Okaże się, że wiele z nich można jeszcze ponownie wykorzystać. 

Marnowanie jedzenia to powszechny problem, ale można nauczyć się robić z nich użytek. Pascal jednak nie wyżywi wszystkich uczestników Festiwalu, dlatego też pojawią się popularne foodtrucki z rozmaitymi specjałami. 

Z kolei wieczorem odbędzie się intrygujący pokaz mistrzów mappingu – zaprezentują nam oni połączenie tańca, technologii, komedii i muzyki na żywo, a to wszystko w oprawie gry światła i wody. Na scenie wystąpi też Reni Jusis – jako wokalistka, ale nie tylko! Reni dodatkowo opowie o ekocodzienności i zasadach, według których żyje.

W planach jest też terenowa gra rodzinna „Poznaj wodę” – trzeba przyznać, że takie atrakcje wyjątkowo angażują najmłodszych. Jest też szansa na drobne upominki – wystarczy przynieść co najmniej pięć plastikowych butelek wody, które zostaną poddane recyklingowi. 

Skoro to Hydropolis, musi być też dużo wody – beczkowozy i kranówka z miętą i ogórkiem będą podstawowymi napojami na ugaszenie pragnienia. A będzie co gasić, bo pogoda we Wrocławiu dopisze – według prognozy ma być idealnie 25 stopni! 

Finałem Festiwalu będzie impreza silent disco! 

Ewelina, foto: kalhh / Pixabay