Dworzec Nadodrze – perełka Wrocławia?

Odra wrocław

Kojarzycie dworzec Nadodrze? Nowy właściciel obiektu zapewnia, że dworzec wkrótce stanie się perełką całego Wrocławia! Jesteście ciekawi, jakie ma plany związane z tym obiektem?

Restauracja z browarem, kawiarnia z kinem, a do tego jeszcze mieszkania z tarasami – takie są plany odrestaurowania gmachu Dworca Nadodrze, a obok stanie z kolei nowy budynek biurowo-usługowy.

Kompleks kupiła spółka celowa Dworzec Nadodrze sp. z o.o. za 8 mln złotych – byli to jedyni chętnymi na zakup nieruchomości. Pomysł czy raczej wizja inwestycji jest niezwykle interesująca – faktycznie podobnej nieruchomości we Wrocławiu nie ma.

Na najwyższych kondygnacjach będą mieszkania z zielonymi tarasami, co nawiązuje do ubiegania się przez Wrocław o tytuł Zielonej Stolicy Europy w 2020 roku, w przyziemiu i na parterze nietypowe lokale usługowo-handlowe (restauracja z browarem, kawiarnia z kinem, małą galerię sztuki), być może także parking podziemny. Żadne wyburzenia nie są planowane. Miejsce może okazać się faktycznie niezwykle ciekawe na mapie Wrocławia!

K. / pixa / 3centista