Baszta – wegański lokal w zabytkowej Baszcie zamknięty!

Baszta

Baszta była niezwykle modnym miejscem we Wrocławiu – świetna tajska kuchnia wegetariańska, galeria, wieczorne spotkania przy piwie, wydarzenia kulturalne. Po 4 latach działalności podjęto jednak decyzję o zamknięciu lokalu.

Warto wspomnieć też o Baszcie, która już nie działa – po 4 latach podjęto decyzję o jej zamknięciu. To z kolei był lokal obowiązkowy dla miłośników potraw wegańskich! Serwowano w nim oryginalną kuchnię azjatycką, miejsce było modne – wieczorami można było napić się piwa, cydru i wina, a na drugim piętrze była sala pełniąca rolę galerii.

Przyciągało również ciekawą lokalizacją, gdyż znajdowała się w średniowiecznej Baszcie Niedźwiadka – częś

fortyfikacji miejskich Wrocławia na tyłach Hali Targowej, przy ul. Piaskowej. Jednak każdy, kto odwiedził lokal, może sobie wyobrazić, jak wymagające jest dbanie o XIII-wieczną Basztę. Lokal nie pozwalał też na powiększenie powierzchni i rozwijanie ambicji kulinarnych.

Co dalej? Baszta powraca jako „Tajfun”, właściciele ogłosili w mediach społecznościowych, że otworzą nową restaurację – tym razem wybrali jednak Nadodrze i lokal przy ul. Cybulskiego 3/1a. Nowe pomysły i kulinarne inspiracje, większa i wygodniejsza powierzchnia – trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Wkrótce na pewno odwiedzimy!

Kkk / pixabay / Hans